Friday, May 20, 2022
HomeUncategorizedWestbrook explains why he signed for just one season with the Lakers

Westbrook explains why he signed for just one season with the Lakers

Askush nuk dyshon se transferimi i Russell Westbrook në radhët e Los Angeles Lakers ka qenë “bomba” e  tregut veror në NBA. Pasi ndryshoi skuadrën tri herë në tri sezonet e fundit, nga Rockets tek Ëizards, mendimi i tij duket se ka ndryshua. MVP i vitit 2017 ka ndryshuar perspektivën e tij dhe nuk mendon më në planin afatmesëm. Ai është u fokusuar vetëm për të ardhmen e afërt, dhe kjo ndodh për të fituar unazën, diçka që ai nuk e arriti as në Oklahoma, as në Houston, e as në Uashington.

Kjo është arsyeja pse “ylli” i NBA-së nuk donte të angazhohej me Lakers për shumë sezone. Në parim ai do të ketë një marrëdhënie kontraktuale vetëm për një sezon, më pagë 47 milionë dollarë. Por ju nuk doni angazhime afatgjata për atë që mund të ndodhë. Ai e di më mirë se kushdo se sa i ndryshueshëm është ky biznes në NBA. Westbrook shpjegon:

“Vizioni im për këtë Ligë është biznes. Thjesht bëj punën time dhe këtë do të vazhdoj të bëj. Nuk mund ta imagjinoj ku do të jem pas tre apo katër vjetësh. Është diçka që nuk mund ta kuptoj”.

Megjithatë, ai e bëri të qartë se ai është gati të ndihmojë Lakers të pushtojnë unazën:

“Për sa kohë që jam këtu, do të luftoj në mënyrën më të mirë që di, si, do të jap gjithçka që kam.”

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

×
Advertisements
×